Як зареєструвати торгову марку?

03 Лютого

1. Підготовчий етап до реєстрації.

Особа, яка бажає зареєструвати торгову марку повинна визначитися з кольором та формою власної торгової марки, обрати бажану кількість та види товарів і послуг для яких необхідно зареєструвати торгову марку (відповідно до Міжнародного класифікатора для товарів і послуг).

2. Оформлення і подача Заявки на реєстрацію торгової марки.

Заявка на реєстрацію торгової марки (бланк встановленої форми) складається українською мовою і повинна містити:
– заяву про реєстрацію знака;
– зображення позначення торгової марки, що заявляється;
– перелік товарів і послуг, для яких заявник просить зареєструвати знак, згрупованих за Міжнародним класифікатором для товарів та послуг (МКТП).
– опис розробленої торгової марки. Заявка подається до ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).
Така заявка може бути подана заявником особисто або ж відправлена поштою на адресу Укрпатенту. Крім того, за дорученням заявника заявку може бути подано через представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного) або іншу довірену особу. В такому разі необхідно долучити до заявки документ, що підтверджує повноваження довіреної особи – довіреність.

3. Експертиза торгової марки.

Подана заявка на реєстрацію торгової марки підлягає обов’язковій експертизі. Така експертиза включає в себе 2 види: формальну експертизу та кваліфікаційну експертизу (експертизу по суті). Під час формальної експертизи встановлюється дата подання заявки, а також заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам. Під час кваліфікаційної експертизи (експертиза по суті) перевіряється відповідність заявленого позначення умовам надання правової охорони. За результатами проведеної експертизи Державна служба інтелектуальної власності приймає рішення про реєстрацію товарної марки.

4. Обов’язкові платежі.

Законодавством України передбачається сплата державного збору та мита:
а) За реєстрацію торгової марки – сума збору буде залежати від типу позначення, кількості та статусу заявників, а також від кількості обраних класів МКТП.
б) За публікацію про видачу свідоцтва на знак для товарів і послуг – сума збору залежить від кольору зображення торгової марки.
в) За видачу свідоцтва на знак для товарів і послуг .

5. Одержання Свідоцтва на знак для товарів і послуг.

Видача свідоцтва здійснюється у місячний строк після державної реєстрації знака. Свідоцтво видається особі, яка має право на його одержання (заявник, патентний повірений, представник особи). Строк дії Свідоцтво – 10 років від дати подання заявки.

Схожі новини

Договір купівлі-продажу
27 Січня
Договір поставки
20 Січня
Договір франчайзингу
18 Січня
Корпоративний договір
18 Січня
вул. Січових Cтрільців, 23, офіс 301
9:00-17:00